[dikkat]11.11.2014 bilgi notu: Arkadaşlar uzun bir süre neredeyse 1 sene boyunca bc.vc kullandım ve bu yazım tecrübelerimle ilgili. Fakat şunu bilmenizi isterim. bc.vc kullandığım sürede gelirinden memnun kaldım. Diğer reklam alternatiflerine nazaran %30-%40 fazla kazandırıyor. Fakat bc.vc firması ve ekibi çok acemi. Abartısız bu bir yıl boyunca sunucu sorunlarını ve sistemlerindeki yavaşlamaları çözemediler.
Defalarca mail atmama rağmen her seferinde çözeceğiz, çözülüyor veya çözdük gibi cevaplar verdiler. Fakat sonradan tekrar tekrar sorunlar yaşanmaya devam etti. Bu sebeple bc.vc bıraktım. Artık kullanmıyorum.
Eğer çok hitiniz varsa ve kaliteli içeriğe ve kullanıcılara sahipseniz onları kaybetmemek için reklam sisteminin sağlığına dikkat etmenizi öneririm.
Ayda 2-3 kere yavaşlama yada kapanma sorunu yaşayan bir reklam sistemi isterse rakiplerine göre iki katı para kazandırsın. Kaybınız kazancınızdan büyük olacaktır.
Şu an hangi sistemi kullanıyorum diye merak ederseniz. adf.ly kullanıyorum. Az kazandırıyor fakat sistemde kapanma yada yavaşlama olmuyor. Ayrıca reklam kalitesi çok daha yüksek. Hepsiburada, Markafoni gibi sağlam markaların reklamları görünüyor.[/dikkat]

 

Daha önce Adf.ly Link Reklam ile İnternetten Para Kazanma – Adf.ly adında bir yazı yazmıştım. BC.vc bir Adf.ly alternatifi bir reklam ağıdır. Link reklam nedir ve nasıl çalışır merak ediyorsanız önceki yazımı okuyabilirsiniz. Bu yazımda tekrar detayları anlatıp vakit kaybetmeyeceğim direk konuya gireceğim.

BC.vc bir Türk reklam ağıdır. Yerli ve Uluslararası reklam ajanslarıyla birlikte çalışarak bize para kazandırır. Sistem üye değilseniz buraya tıklayarak öncelikle üye olabilirsiniz.

Özellikle adf.ly ile ingilizce bilmeyenler zorlanıyor onlar için BC.vc kullanmanızı tavsiye ederim. Türkçe panel kullanmak sizin için bir nebze daha kolay olur ve sisteme hızlı alışmanızı sağlar. Tabii elinizde hit olmayan veya linklerinizi çok kişiye yayacağınız bir sistem yoksa ne yapsanız boştur o da ayrı konu.

Fakat günümüzde artık popüler bir twitter hesabı yada facebook sayfası bile para kazandırabilir.

bc.vc-reklam-gelir-tablosu

BC.vc uzun zamandır kullanıyorum. Yukarıdaki ekran görüntüsünde ne kadar para kazandığımı görebilirsiniz. Elimde bulunan bir site için kullandığım bir hesaptır.

2013 Eylül ayından bu yana 350 dolar kazanmışım. Eh işte fena değil. çok iyi para da değil bununla yaşanmaz 😀 Ama aylık sunucu-internet masrafımı çıkartacak kadar gelir sağlıyor o yüzden güzel bir gelir diyebiliriz. Bu gelirleri ortalama günlük 2-3k hitlik sitemden kazandım. Yaklaşık hesaplama yapabilirsiniz. Diyelim elinizde 10k hitlik site var. O siteden günde en az 5 dolar kazanabilirsiniz.

BC.vc yabanı link ağlarına kıyasla en azından %100 daha fazla gösterim oranı verir. Çoğu yabancı link reklam servisi 1000 gösterim 1 dolar dese bile aslında Türkiye kullanıcıları için 1 dolar vermez. 0,45 ya verir ya vermez. insafına kalırsınız. Ama BC.vc nin bu güne kadar 1000 gösterim için 0,90 doların altına düştüğünü nadiren gördüm. O yüzden gösterim oranlarına güvenerek kullanabilirsiniz.

Ödemeleri Banka Hesabı veya Paypal hesabı yapıyorlar. Haftada en az 10 dolara ulaşırsanız her hafta cuma günü ödemeniz gönderiliyor.