Geçenlerde kickass.to gezerken TV bölümünü gezmeye başladım. imdb de göremezsiniz fakat bir dizi gerçekten ne kadar popüler kickass.to üzerinde çok net görebilirsiniz. İndirme ve gönderme sayılarına göre baktığınızda dizilerin net olarak popülerliği belli olur. Scorpion isimli diziye gözüme çarptı.

Yeni bir dizi. Yeni olduğu belliydi. Sezon 1, arayınca sadece 3 bölüm çekildiğini gördüm. Biraz daha araştırınca gerçek hackerları anlattığını fark ettim.

Bilgisayar uzmanı, matematik uzmanı, davranış uzmanı ve elektronik uzmanı gibi işinde aşmış kişilerin hayatlarını konu alıyor. Sanılır ki hackerlar sadece bilgisayar ve yazılıdma aşmış kişilerdir alakası yok. Aynı Kung-Fu gibi  yaptığınız iş ne olursa olsun isterseniz bir ressam olun işinizde kendinizi aşarak bir hacker olabilirsiniz. Aynı şekilde bir asker bir hacker olabilir. Dünyanın en büyük komutanları aslında birer hackerdı. Her şeyi çok iyi okuyabilen ve açıkları görebilen insanlardı.

Hacker olmak işte kısa böyle bir şey.

Dizi de tam bunu yüksek IQ lu hackerların bir ekip oluşturarak olayları çözmesi anlatılıyor.

Güzle bir dizi Sherlock tarzını hackerlar ile buluşturmuşlar. Yapımcısı Lie to Me yapımcısı aynı zamanda yani dizinin arka planı da sağlam.

İnşallah çizgisini bozmadan ve aşırı saçmalamadan çekmeye devam ederler. 😀 Tek temennim budur.

Diziyi indirmek için Tıklayın.

Dizinin alt yazılarını indirmek için tıklayın.