Şurada kısaca değinmiştim fakat ayrıca ele almayı ve bazı ek modüller ile nasıl bu eklentinin kullanılabileceğini anlatmak istedim.

Contact Form 7 kısa adıyla CF7 en çok kullanılan form eklentisidir. Japon Takayuki Miyoshi tarafından yazılmaktadır.

Ekleti ile en basit iletişim formlarını da yapabilirsiniz.

En karmaşık sipariş, iş başvuru, iletişim formlarını da yapabilirsiniz.

Eklentiyi kurduktan sonra menüye İletişim diye bir sekme gelir. Buradan formlarınıza ulaşabilirsiniz ve düzenleyebilirsiniz.

Contact Form 7 WordPress İletişim Formu Eklentisi

Formun kısa kodunu alıp istediğiniz sayfaya ekleyerek insanların form ile size veri-bilgi göndermesini sağlayabilirsiniz. Eklentiyi kurduğunuz anda basit bir iletişim formu hzır olarak gelir. Fakat isterseniz Yeni Ekle diyerek istediğiğiniz tarzda bir iletişim formunu kendiniz oluşturabilirsiniz. CF7 kullanmayı öğrenince bir çok soruna çözüm sağlayabilirsiniz.  Bu güne kadar yüzlerce çözüm ürettim.

Not olarak bulunsun eğer CF7 bilmiyorsanız ve öğrenmek isterseniz Eğitim Alem de detaylı olarak bu konuya değineceğim siteyi takip edebilirsiniz.

Yazdığınız bir WordPress Tema  için veya müşterinizin kişisel-kurumsal sitesi için olsun. CF7 her yerde kullanabileceğiniz bir eklentidir.

 

Modüller

CF7 büyük bir eklentidir. Büyük olma sebeplerinden birisi de eklenti için ek modüller yazılması. Şu Cf7 etiket altında yazılmış modülleri inceleyebilirsiniz. Bir kaçını yazayım.

En güzellerinden bazılarını seçtim diğerlerini kendiniz bakıp incelersiniz.

 

Anlayacağınız üzere CF7 Dev bir eklenti kullanmasını iyi bilirseniz inanılmaz çözümler üretebilirsiniz.

 

 

WordPress ve Eklentilerle ilgili yazılarım devam edecek beni takip etmeyi unutmayın.