Girişimci misin? Olmayı mı planlıyorsun ? Cevabın Evet ise doğru yerdesin.

Bu listede bulunan filmlerin hepsini izle. bir kez değil iki kez değil defalarca her sene izle.

Başarılı olana kadar sana doğru düşünce yapısını aşılayacak ve yol göstereceklerdir.

Girişimci olmak bir düşünce yapısıdır. Açıkçası zor da bir süreçtir. kaya gibi sinirleriniz olması gerekir. Çevrenizdeki ön yargılar ile uğraşmak kadar zor bir psikolojik savaş yoktur.

Vazgeçerseniz başarısız olursunuz o yüzden asla vazgeçmeyin. Bu filmler gerçek hayatlardan alıntı yapılarak senaryo-kitap yazılmış ve çekilmiştir.

Başkalarının tecrübelerini kullanın. Aynı hataları yapmazsanız daha hızlı başarıya ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu filmler sizlere doğru motivasyon sahibi olmanızı da sağlayacaktır.

 

Pirates of Silicon Valley (1999)

Tarihe bakacak olursanız biraz eski bir filmdir fakat bu filmde geçen kişiler şu anda dünyanın en büyük şirketlerini kurdu. Apple ve Microsoft’an bahsediyorum.

Bill Gates ve Steve Jobs ‘un gençlik yıllarını anlatan bir filmdir. Hangi zorluklarla yada hangi fırsatlarla şirketlerini kurdular. Bu filmde anlatılıyor.

Girişim büyük veya küçük olsun fark etmez. Farkı anlama ve fırsatı yakalamadır. Bu her girişimde vardır.

Torrent

 

The Social Network (2010)

Sosyal Ağ filmi Mark Zükerberg ‘in ünivresite yıllarını ve facebook fikrinin nasıl doğduğunu anlatıyor. Projenin nasıl yapıldığını. Nasıl mahkemelik olduğunu ve nasıl kısa zamanda dev bir projeye dönüştüğünü filmde görüyorsunuz.

Bugün düzenli bir biçimde kullandığınız ve akrabalarınızın size ulaştığı yer olan facebook izleyin nasıl doğmuş ve nasıl gelişmiş. Muhakkak filmde öğreneceğiz bir kaç şey olacaktır.

Torrent

 

The Pursuit of Happyness (2006)

Başarısız olmanın yada başarısız hissetmenin ne demek olduğunu bu film size öğretecektir. Will Smith bu filmde gerçek oğluyla oynamıştır. Yaptığı en iyi filmlerden birisidir. Dram, Duygusal ve Başarı duygularını bu filmde bulabilirsiniz. Açıkçası defalarca izlememe rağmen hiç sıkılmadığım nadir filmlerden birisidir. Çok öğretici ve ön yargılardan arınmanızı sağlayacak bir konusu var. Spoiler vermeyi sevmem izleyin.

Torrent

 

Catch Me If You Can (2002)

Hehe bu filmi çok iyi bilirim en çok izlediğim filmlerden birisi. Hatta tekrar izleme zamanı gelmiş indireyim 😀

Babası iflas etmiş bir çocuğun 18 yaşına geldikten sonra başarı için her türlü yola başvurmasını anlatan bir filmdir. Elbette bu her türlü yol başına bir gün sorunlar da açacaktır. Fakat yeteneklerini ve zekasını sonuna kadar kullanma cesareti ve motivasyonu insana muhakkak bir şeyler öğretiyor. Güzel ve eğlenceli filmdir izleyin.

Torrent

 

 

 

Şimdilik paylaşacaklarım bu kadar. Bildiğim daha çok film var.

Özellikle borsa için inanılmaz güya “girişimici” hikayesi diye geçen filmler var. Fakat onlara öyle bakmıyorum.

Dolandırıcılık ne zamandan beri girişimcilik olmuş. O yüzden o filmleri buraya eklemedim. Gerçek anlamda girişimci hikayelerine odaklanmaya çalıştım.

Sizinde aklınıza film gelirse buraya eklemediğim fakat girişimciler için öğretici olacağını düşündüğünüz filmler. Yorum olarak yazın. Yazıya katkı sağlamış olursunuz.