Şu ara mobil çözümler konusunda şok soru ve danışmanlık işi geliyor. Bilgimi ve tecrübemi arttırıyorum.

Bir iki kez kullandığım şu Responsive Menu eklentisini paylaşsam iyi olur diye düşündüm.

Eklenti onlarca ayara sahip gelişmiş özelliklere sahip bir menü eklentisi. Responsive Menu yapmak için kullanılıyor. özellikle mobil girilen WordPress temalar için çok uygun diyebilirim.

Elbette temanızın kısmen de olsa mobil desteklemesi gerekiyor. Yoksa bu eklentiyi kullanmanın çok mantıklı olacağını düşünmüyorum. Tam yada yarı responsive destekleyen bir tema ile birlikte çok güzel birliktelik oluyor.

Ekleti ile istediğiniz renklerde ve biçimde mobil responsive menü yapıyorsunuz. Menü rengini, yazı rengini, arka plan rengini, fontunu, font boyutunu, pozisyonunu ve animasyon biçimine kadar her türlü özelliğini ayarlayabiliyorsunuz.

Gerçekten karşılaştığım en güzel ve özelleştirilmeye açık eklentilerden birisi diyebilirim. Her halde göreceli olarak tek sıkıntısı Ayarlar kısmının Türkçe desteklemiyor oluşu fakat yakında biri Türkçeleştirir diye düşünüyorum.

Vaktim olsa ben girişecektim ama şu sıralar pek vaktim yok üzgünüm.

Tabi menünün dili önemli değil menü hangi dilde yazarsanız o olur kafanız karışması sadece panel için dediğim olay.

Bunun dışında çoklu dil siteler için WPML destekliyormuş güzel özellik. Kurumsal çoklu dil WordPress site çok işim oldu. Gerçekten bu özelliğide sevdim.

Kurcalayın kullanın.

Zamanınız varsa Türkçeleştirin ve dil dosyasını geliştiricisine yollayın. İngilizce bilmeyen yurtdaşlarımız da rahatça kullanabilsinler.