Malum EgitimAlem.com site projem ile ilgileniyorum. Bu sitemde kullandığım eklenti Membership eklentisi. Ücretli bir eklenti fakat ucuz.

Şu yazımda aslında biraz bu eklentiden ve konudan bahsetmiştim ama daha detaylı bir biçimde özelliklerini işlemeye karar verdim.

Bu konuda çözüm arayan oluyor. Yardımcı olabilirsem ne mutlu.

 

Membership (Üyelik) Eklentisi

WordPress Ücretli Üyelik Sistemi ve Membership Eklentisi1Eklenti ingilizce fakat sadece kullanıcılara görünen kısmını Türkçeleşrebilirsiniz o kısımda 100 satır çeviri yapmanız yeterli.

Eklentiyle birlikte bir çok özellik geliyor.  Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık Abonelikler oluşturabiliyorsunuz. Abonelikler türleri içerisinde istediğiniz içeriklere izin istediklerinize yasak getirebiliyorsunuz. Abonelikleri otomatik yenilenecek biçimde veya başladıktan sonra süresi bitince abonelik bitecek biçimde yapabiliyorsunuz. Bu Abonelik kısmı çok geniş ve gelişmiş zaten gelişmiş ücretli abonelik siteleri içinde bu özellikler gerekiyor. Sonuna kadar kullanıyorsunuz.

Yandaki resim bakarsanız Access Level ve Subscription Plan iki bölüm var. Abonelik yukarıda anlattım. Yetki Seviyeleri ise site içerisindeki yetki seviyelerini ve bu seviyelere göre içerik gösterimlerini ayarlayabileceğiniz bir şey. Eklenti ialdımığımda bu ikisi biraz kafamı karıştırmıştı. Zaten yeni gelcek sürümde bu Yetki olayını abonelik ile birleştireceklerini söylediler geçici var diyebilirim.

Kuponlar bölümü ise en sevdiğim bir başka bölüm. Abonelik yapacak kişilere kupon oluşturabilirsiniz istediğiniz sayıda ve istediğiniz sürede kupon yapabilirsiniz. İsterseniz binlerce kişiye kampanya yapın. İsterseniz sadece bir kişiye örneğin akrabanıza özel bir kupon yapın verin. Gerçekten güzel bir özellik ve çevrenize kıyak yapabilmek için çok iyi oluyor.

İletişim (Communication) Bölümü ise adı gibi iletişim için var. Bu bölümde belli etkinliklere bağlı durumlarda mail gönderimleri yapabiliyorsunuz. Kullanmasını bilirseniz çok işlevsel ve özelleştirilmiş iletişimler yapabilirsiniz.

URL (Adres-Link) Grup yetkilendirmeler gibi fakat dosyalar için dosya indirme örneğin e-kitap satışı veya tasarım dosyası satışı gibi sanal satışlar yapacaksanız burayla çok işiniz oluyor.

Uzak Ping (Remote Pings) olayı ise gelişmiş ve işlevsel bir özellik. olayın mantığı şu diyelim birisi sitenize üye oldu bunu masa üstü programınıza veya istatistik sisteminize bağlayıp otomatik olarak üyelik, abonelik ve ödemelerle ilgili bildirimleri uzaktan takip edebiliyorsunuz. Örneğin bir CRM sisteminiz var. Her şeyi oradan yönetiyorsunuz bu yöntemi kullanarak birbirinden farklı iki sistemi birbiriyle bağlayabilirsiniz.

Ödeme Yöntemleri (Payment Gateways) bir çok ödeme sistemi var. Paypal, 2Checkout, Authorize.net bu yöntemler arasında.

WPMU bir çok WordPress eklentiye sahip Membership diğer eklentileriyle de uyumlu olduğu için sistemi daha da geliştirebiliyorsunuz. Bu ayrı bir güzellik.

 

Membership güzel bir eklenti baş edemeyeceği ücretli abonelik sistemi veya projesi yok. Her türlü çözüm oluşturabilirsiniz.

 

Kurumsal desteğe ihtiyacınız olursa benimle iletişime geçin yardımcı olabilirim.