Merhaba arkadaşlar, SinShop çıkarana kadar bir çok açık kaynak eTicaret sistemini  ve wordpress eklentilerini inceledim. Araştırmalarım sonununda Dukapress özellikle ajax sepet özelliği ve diğer ödeme yöntemleri ile diğer eticaret eklentilerinden bir adım öne çıkmıştı.

Bu sebeple SinShop temasını Dukapress ile çıkarmıştım fakat bir kaç gün önce WooThemes takımının WooCommerce adında açık kaynak bir eTicaret eklentisi çıkardığını farkettim sadece onunla kalmayıp eklentiye ek modüller ve ücretli, ücretsiz temalarda yapmışlar.

Bir wordpress geliştiricisi olarak benim açımdan gerçekten mutluluk verici gelişmeler. Şu an için hızlı incelemelerime dayanarak WooCommerce çok gelişmiş hatta opencart tan bile iyi bir sistem diyebilirim. Hem yönetim açısından hem de kullanıcı açısından.

Ödeme yöntemleri arasında dikatimi çeken Paypal Pro diye bir modül var kullanıcı siteyi terketmeden kartla ödeme yapabiliyor. Sanal Pos tan bile hızlı ve temiz bir yöntem diyebilirim. (Şu istisna var Paypal Pro şu an sadece USA, UK ve CA Üç Ülkede Aktif)

Şöyle bir tanıtım videosu hazırlamışlar buyurun izleyin;